Masjid Tanah
my.melaka.p134 P134 · Parliament · Melaka
P134 Masjid Tanah is a Parliament seat in Melaka, last contested in 2022. Mas Ermieyati Samsudin (BERSATU, PN) won GE15 on 19 Nov 2022 with 25,604 votes, a majority of 4,411.
Results
GE15, 19 Nov 2022
| Candidate | Party | Votes | Share |
|---|---|---|---|
| Mas Ermieyati Samsudin won | BERSATU, PN | 25,604 | 46.8% |
| Abdul Hakim Abdul Wahid | UMNO, BN | 21,193 | 38.7% |
| Mohd Saufy Nizar Abdul Rahman | MUDA, PH | 7,445 | 13.6% |
| Handrawirawan Abu Bakar | PEJUANG, GTA | 507 | 0.9% |
Majority 4,411. Turnout 79.9%: 55,270 ballots from 69,174 voters, 406 rejected.
GE14, 09 May 2018
| Candidate | Party | Votes | Share |
|---|---|---|---|
| Mas Ermieyati Samsudin won | UMNO, BN | 22,898 | 54.1% |
| Sabirin Jaafar | PPBM, PH | 14,739 | 34.8% |
| Mohd Nasir Othman | PAS, GS | 4,688 | 11.1% |
Majority 8,159. Turnout 83.5%: 42,961 ballots from 51,441 voters, 636 rejected.
Source: Election Commission of Malaysia (SPR). Figures from GE15 (November 2022) on are SPR's own, read from dashboard.spr.gov.my; earlier contests are SPR's published results as held in our records.
| Canonical id | my.melaka.p134 |
| Current name | Masjid Tanah |
| Last seen | 2022 |
| Total mentions | 26 |
| Mentioned as |
The publisher's wording, with how often each string resolved here. The registry holds one
spelling; the press uses many, and closing that gap is what the alias work is. |
| Covered by |
…and 9 more outlets. |
Coverage
-
Melaka tidak lagi sambut Hari Kebangsaan di tapak keruntuhan kerajaan Melayu – Rauf
Ketua Menteri Melaka, Datuk Seri Ab Rauf Yusoh, berkata kerajaan negeri tidak lagi mengadakan sambutan Hari Kebangsaan di hadapan Kota A Famosa sebagai usaha mengangkat jati diri dan sejarah negeri…
-
`Saya tunggu laporan sebelum rumus pendirian mengenai MCA’ – Rauf
Barisan Nasional Melaka masih menunggu laporan berkaitan tindakan pimpinan MCA, termasuk Presiden Dr Wee Ka Siong, yang meninggalkan majlis pengenalan calon BN PRN Melaka berhubung isu pengagihan…
-
PRN Melaka: BN bertanding 21 kerusi, PAS dan 'rakan-rakan' ditawarkan tujuh kerusi
Pengerusi BN, Datuk Seri Dr Ahmad Zahid Hamidi, mengesahkan rundingan dengan PAS bagi PRN Melaka telah dimuktamadkan. Menurut beliau, BN akan bertanding di 21 kerusi DUN, manakala PAS dan…
-
BN sah bekerjasama dengan Pas di PRN Melaka –Zahid Hamidi
BN dan Pas memuktamadkan rundingan kerjasama untuk PRN Melaka, dengan BN bertanding 21 daripada 28 kerusi DUN dan rakan kerjasama bertanding tujuh kerusi. Pengerusi BN, Ahmad Zahid Hamidi, berkata…
-
PRN Melaka: BN sah kerjasama dengan Pas – Zahid
Ahmad Zahid Hamidi mengesahkan BN dan PAS telah memuktamadkan rundingan PRN Melaka, dengan BN bertanding 21 kerusi DUN dan PAS bersama rakan sekutu tujuh kerusi. Calon BN akan diumumkan pada 24…
-
PRN Melaka: Siapa calon tidak penting, kemenangan parti diutamakan – Ab Rauf
Pengerusi BN Melaka, Datuk Seri Ab Rauf Yusoh, menegaskan kemenangan parti perlu diutamakan berbanding calon pada PRN Melaka. Beliau menyuarakan pandangan itu semasa pelancaran jentera pilihan raya…
-
Ab Rauf sebak bakal genggam PhD pada usia 65 tahun
Ketua Menteri Melaka, Datuk Seri Ab Rauf Yusoh, dengan emosi berkongsi bahawa beliau akan menerima ijazah kedoktoran daripada UKM pada 21 November ini, pada usia 65 tahun. Dalam majlis bersama…
-
'Rider' Masjid Tanah Bakal Nikmati Penjimatan Minyak Pelincir 50 Peratus” – Ab Rauf Lebih 600 pekerja p-hailing dan e-hailing di Parlimen Masjid Tanah bakal menikmati penjimatan kos penukaran minyak p
-
‘Rider’ Masjid Tanah Bakal Nikmati Penjimatan Minyak Pelincir 50 Peratus” – Ab Rauf
Ketua Menteri Melaka, Datuk Seri Ab Rauf Yusoh, berkata lebih 600 pekerja p-hailing dan e-hailing di Parlimen Masjid Tanah akan menikmati penjimatan kos penukaran minyak pelincir motosikal melebihi…
-
‘Rider’ Masjid Tanah bakal nikmati penjimatan servis motosikal lebih 50 peratus
Lebih 600 pekerja p-hailing dan e-hailing di Parlimen Masjid Tanah akan menikmati penjimatan kos penyelenggaraan motosikal melebihi 50 peratus melalui inisiatif Kerajaan Negeri Melaka. Ketua Menteri…
-
‘Siapa kata BN umum calon 24 Oktober?’
BN Melaka menafikan dakwaan bahawa senarai calon PRN Melaka akan diumumkan pada 24 Oktober, dan berkata pengumuman akan dibuat selepas rundingan kerjasama terakhir dimuktamadkan dalam waktu terdekat…
-
Senarai calon BN sudah lengkap, diumumkan bila-bila masa sahaja
Pengerusi BN Melaka, Datuk Seri Ab Rauf Yusoh, berkata senarai calon BN sudah lengkap dan akan diumumkan bila-bila masa memandangkan tarikh penamaan calon semakin hampir. Beliau menafikan dakwaan…
-
`Semua dah siap’, pengumuman calon dalam masa terdekat – Ab Rauf
Pengerusi BN Melaka, Datuk Seri Ab Rauf Yusoh yang juga Ketua Menteri Melaka, berkata senarai calon BN untuk Pilihan Raya Negeri (PRN) Melaka akan diumumkan dalam masa terdekat. Beliau berkata…
-
PRN Melaka: “Senarai calon BN dah lengkap, akan umum bila-bila masa” – Ab Rauf
Pengerusi BN Melaka, Datuk Seri Ab Rauf Yusoh, mengesahkan senarai calon BN untuk PRN Melaka sudah lengkap dan akan diumumkan bila-bila masa.
-
Sulaiman bertanding jika parti mahukannya
Sulaiman, ADUN Lendu di kawasan Parlimen Masjid Tanah yang telah berkhidmat tiga penggal sejak 2013, menyatakan kesediaannya untuk bertanding sekiranya parti memintanya. Kenyataan ini berkaitan…
-
Hampir 1,000 penyokong KEADILAN hadir pelancaran jentera PRN Masjid Tanah - Suara Keadilan
-
Bila Tok Rauf Tekan Butang On Lampu Isyarat Ketua Menteri Melaka, Datuk Seri Ab Rauf Yusoh merasmikan lampu isyarat di simpang empat Pengkalan Balak pada Program Jelajah Ketua Menteri Sayang Rakyat DU
-
Program Wakil Rakyat Untuk Rakyat (WRUR) Parlimen Masjid Tanah - UMNO Online
-
Malaysia Gazette. . Kejutan Tok Rauf buat penduduk, rider tersentuh Komuniti p-hailing di Melaka khususnya di sekitar Tanjung Bidara dan Masjid Tanah menerima dua kejutan daripada Ketua Menteri Melaka
-
DUN AYER LIMAU JUARA KESELURUHAN SUKAN PIALA KETUA UMNO BAHAGIAN MASJID TANAH - Melaka Hari Ini
-
LEBIH 3,000 MERIAHKAN ‘KENDURIAN’ PARLIMEN MASJID TANAH - Melaka Hari Ini
-
PRN Melaka: KEADILAN Masjid Tanah tampilkan calon muda, bawa perubahan - suarakeadilan.my
-
Mas Ermieyati slams Bersatu rep over image of exco with dog sticker
Masjid Tanah MP mengkritik tindakan Dr Aleef Yusof yang tidak mencerminkan adab yang diharapkan daripada seorang wakil rakyat.
-
25,000 ayam segar dijual RM5 seekor di Parlimen Masjid Tanah - Utusan Borneo Online
-
PRU15: Shahril Hamdan tewas di Alor Gajah, Mas Ermieyati pertahan Masjid Tanah - Astro Awani