Padang Rengas
my.perak.p61 P061 · Parliament · Perak
P061 Padang Rengas is a Parliament seat in Perak, last contested in 2022. Azahari Hasan (BERSATU, PN) won GE15 on 19 Nov 2022 with 12,931 votes, a majority of 3,046.
Results
GE15, 19 Nov 2022
| Candidate | Party | Votes | Share |
|---|---|---|---|
| Azahari Hasan won | BERSATU, PN | 12,931 | 43.3% |
| Mohd Arrif Abdul Majid | UMNO, BN | 9,885 | 33.1% |
| Muhammad Kamil Abdul Munim | PKR, PH | 7,062 | 23.6% |
Majority 3,046. Turnout 78.4%: 30,316 ballots from 38,686 voters, 370 rejected.
GE14, 09 May 2018
| Candidate | Party | Votes | Share |
|---|---|---|---|
| Mohamed Nazri Dato Abd Aziz won | UMNO, BN | 10,491 | 41.5% |
| Ejazi Yahaya | PKR, PH | 7,943 | 31.4% |
| Mohamad Azalan Mohamad Radzi | PAS, GS | 6,847 | 27.1% |
Majority 2,548. Turnout 82.6%: 25,596 ballots from 30,996 voters, 315 rejected.
Source: Election Commission of Malaysia (SPR). Figures from GE15 (November 2022) on are SPR's own, read from dashboard.spr.gov.my; earlier contests are SPR's published results as held in our records.
| Canonical id | my.perak.p61 |
| Current name | Padang Rengas |
| Former names | Ipoh Timor · Kuala Kangsar — also matched, at lower confidence |
| Last seen | 2022 |
| Total mentions | 12 |
| Mentioned as |
The publisher's wording, with how often each string resolved here. The registry holds one
spelling; the press uses many, and closing that gap is what the alias work is. |
| Covered by |
…and 2 more outlets. |
Coverage
-
Padang Rengas MP taken to IJN after feeling unwell in Parliament
His special officer, Norakmalina Abu Kassim, says doctors confirmed that he had not suffered a heart attack and advised him to rest for 24 hours.
-
AMK minta PH kaji semula hubungan dengan BN
Sayap pemuda PKR, Angkatan Muda Keadilan (AMK), meminta Pakatan Harapan (PH) untuk mengkaji semula hubungan dengan Barisan Nasional (BN) kerana merasakan tiada kejujuran dari pihak BN. Ketua AMK…
-
Pertukaran tugas Nurul Izzah perkara biasa, ikut keperluan – AMK
Angkatan Muda Keadilan (AMK) menyatakan bahawa pertukaran tugas Nurul Izzah Anwar adalah perkara biasa dan tidak perlu dipertikaikan. Ketua AMK menegaskan ini adalah rombakan strategik untuk…
-
Rombakan Pengarah Pilihan Raya PKR langkah strategik – AMK
Rombakan jawatan Pengarah Pilihan Raya PKR dilihat sebagai langkah strategik untuk memperkukuh jentera parti menjelang pilihan raya. AMK menegaskan perubahan ini adalah amalan biasa dalam organisasi.
-
Pemimpin PKR hadir majlis Parti Bersama perlu beri penjelasan
Pemimpin PKR yang hadir pada majlis pengumuman Parti Bersama perlu memberikan penjelasan untuk mengelakkan kekeliruan dalam kalangan ahli parti. Ketua AMK menegaskan pentingnya ketelusan dalam…
-
PRU15: PN sapu DUN dalam Parlimen Padang Rengas - Berita Harian
-
PRU15: Calon PH cabar berwacana, calon BN kata bukan budaya Padang Rengas - Astro Awani
-
Muka baharu dan lama di Parlimen Padang Rengas | Sinar Harian - Sinar Harian
-
PRU15 | Mahu pastikan BN menang di Padang Rengas - astroawani.com
-
Nazri Aziz bersara politik, tidak akan pertahan kerusi Padang Rengas - Harian Metro
-
UMNO Padang Rengas umum tidak akan kerjasama dengan Bersatu pada PRU15 - Astro Awani